LOGO

Güvenlik Kodunu Giriniz
 

Kaydırmaz Akıllı Yapışkan - GRIP FIX

GRIP FIX™ nedir? Paketler İçin Kaydırmaz Akıllı Yapışkan

Sistemimiz, her bir torba, karton veya ambalaj paketi üzerine uygulanan kaydırmazlık yapıştırıcısı ile palet güvenliğini artırmaya yarayan, paketleme plastiklerini azaltmak için biyo-çözünür, %100 doğal ve ekolojik bir ürün olan GRIP FIX’i kullanır. 

BASF firmasının Almanya’nın Renanya eyaleti Ludwigshafen şehrindeki fabrikasından emekli kimyacı Bay Helmut Rand’ın parlak zihninde doğan bu özel kaydırmazlık uygulaması kimsayal solventler kullanılmadığı için uygulandığı yüzeyleri ve ambalaj baskılarına zarar vermez. Su bazlıdır. Gıda paketleri ile teması uygun olarak sertifikalıdır ve toksik değildir. 

GRIP FIX™ paletleme yapıştırıcısı sayesinde güvenli palet yüklemesi yapılmaktadır. Paletlemeden önce palet yüklerine küçük miktarlarda GRIP FIX™ uygulanır. Kısa bir kuruma süresinden sonra paletler tekrar boşaltılıncaya kadar sabit olarak kalırlar. Buradaki sır; yüksek çekme kuvvetine karşın, çok düşük kaldırma kuvveti elde edilebilmesidir. Böylece palet yükleri kaymaz ama paketler kolayca boşaltılabilirler. Palet boşaltıldığında GRIP FIX™ geride kalıntı bırakmaz.

120 den fazla çeşidi olan GRIP FIX™ tüm standart paketleme sistemlerinde başarı sağlar. Palet boşaltıldığında ambalaj üzerinde neredeyse hiç kalıntı ve iz bırakmaz. GRIP FIX™ in içindeki bileşenler gıda endüstrisinde kullanılan maddeler olduğu için tamamen geri dönüşümlüdür. Bu ürünler aynı zamanda BFR (Federal lnstitute for Risk Assessment) ve FDA (US Food and Drug Administration) yönetmeliklerine uygundur. 

Tüm kullanıcılarımızın ihtiyacı olan GRIP FIX™ ler kullanılan ambalaj ve kulanım şartlarına göre özel olarak tespit edilir. Bunun için sizden kullanmış olduğunuz ambalaj örneği isteriz ve bu numuneye göre size özel kaydırmaz ürünü belirleyebilmemiz için laboratuvarlarımızda testler yaparız. Burada yapışkanın gücü, bağlanma süresi, ayrıldıktan sonraki yüzey görüntüsü gibi etmenler belirlenir.

GRIP FIX™ 'in iki ambalaj arasında oluşturduğu yüksek kayma mukavemeti ile hem paletlenmiş ürünlerin kayması önlenerek sabitlenmeleri ile maksimum güvenliğe ulaşılır, hem de ambalaj sarf malzemelerinden (streç film, streç hood, mukavva köşebent vb.) yüksek tasarruf sağlanır. Rijit bir şekilde duran paletlerin üst üste istiflenmesi de daha sağlıklı olmaktadır. Ürünün oluşturduğu düşük çekme mukavemeti ise paletlerin kolayca boşaltılması ve geride kalıntı kalmamasını sağlamaktadır. FDA ve BfR tarafından gıdada kullanım onayları bulunmaktadır.

Ürün sadece ikincil ambalaj malzemelerinin kullanılmasından kaynaklı katı atıkları azaltmamakta aynı zamanda su bazlı, solvent içermeyen, %100 biyo çözünür, sıfır karbon ayak izine sahip olmasıyla çevreyi korumaya hem doğrudan hem dolaylı olarak katkı sağlamaktadır. Bildiğiniz üzere ikincil ambalajlamanın daha az yapılmasının da azalan enerji giderleri, artan kapasite, verimlilik ve genel gider ve tasarruflara dolaylı katkıları da bulunmaktadır.

Anti-Slip Nasıl Çalışır
Anti-slip, paletleme sürecinde paketler üzerine düşük miktarlarda uygulanır. Çok kısa bir süre sonra paletler stabil hale gelir ve boşaltılıncaya kadar o şekilde kalır. Sıvı kaydırmazlık maddesinin sırrı, kaymaya neden olan kuvvetlere karşı yüksek direnç gösterirken, kaldırmaya esnasında düşük yapışkanlık göstermesidir. Dolayısı ile paketler kaymaz ancak kolayca birbirinden ayrılabilir. Paletlerin stabilliği bu şekilde artırılır. 

Karakteristikleri
GRIP FIX™ biyo-çözünürdür ve geride kalıntı bırakmaz. Toksik değildir, solvent içermez ve suda çözünür. AKRİLİK ESASLI olmayan %100 çevreci bir üründür. Gıda paketlemesine uygunluğu Birleşik Devletler Gıda ve İlaç Kurumu (FDA) ve Alman Federal Hijyen Ofisi (BfR) tarafından onaylıdır. Donma dirençli formülasyonları da bulunmaktadır (-16°C’ye kadar).

Nasıl kullanılır
Ürün bütünlüğü ve ömrünü garanti altına alan hızlı bağlama ve otomatik sızdırmazlık sistemi sayesinde GRIP FIX™’in kullanımı çok basittir. Kullanılan besleme konteynerinin türünden (bidon, tank ya da varil) bağımız olarak, uygulama sistemimiz olan BAG FIX™’e hızlı şekilde bağlanır. Ek bir avantaj olarak, ihtiyaçlarınızı karşılamak için muhtelif ölçülerdeki kaplarda sunulmaktır. Tüm ürünlerimiz manuel uygulamalar için 1 kg’lık şişelerden 1.000 kg’lık IBC’lere kadar farklı ambalajlarda sunulmakta ve Türkiye’nin her yerine ulaştırılabilmektedir. 

Faydaları

  • Paketler paletleme veya palet konveyöründe taşınma esnasında kaymaz.
  • Paletler streç film olmadan da stabil kalır. 
  • Ürünlerin depolama ve taşınma esnasında güvenliği daha yüksektir.
  • Sadece 60 watt enerji gerektirir.
  • Daha az plastik film kullanımından dolayı atık maliyetlerini azaltır.
  • Katı atık miktarını, çevre kirliliğini azaltır.
  • Üretim sürelerini kısaltır.
  • Streç film maliyetini, hiç kullanımına gerek kalmadığı bazı durumlarda %100’e kadar azaltır.  
  • Daha az küf&mantar oluşumunu sağlar. Strençlenmeyerek veya az streçlenerek gıda maddelerinin hava alması sağlanır. 
  • Düşen ürünler ve dağılan paletler nedeniyle oluşan iadeleri azaltır.
Kaydırmaz Akıllı Yapışkan - GRIP FIX
Nasıl uygulanır – BAG FIX
Avantajları
Fotoğraf ve Videolar
Demo Çalışması
Sıkça Sorulan Sorular
Ürünün hangi sertifikaları vardır?

GRIP FIX™ içerisinde bulunan maddeler AB mevzuatı ve bununla birlikte Alman Federal Hijyen Bürosu ve Birleşik Devletler Gıda İlaç Kurumu şartlarına uygundur. Her ürünümüz, bir AB uygunluk sertifkası, teknik spesifikasyon, MSDS ve üretim parti numarası ile birlikte gelir. 

GRIP FIX™ doğal girdi maddelerinden üretilir. Biyo-çözünürdür ve dolayısı ile %100 çevrecidir. 

Ambalaja nasıl zarar vermiyor?

Alman H.Rand GmbH firmasının, GRIP FIX™ üretimindeki 40 yılı aşkın tecrübesi sayesinde, en uygun yapıştırıcı ürünü tespit etme veya eğer gerekli ise yeniden formülleyerek üretme imkanı bulunmaktadır. Almanya’daki laboratuvarlarımız ambalaj örnekleri üzerinde ücretsiz testler gerçekleştirmekte ve sıkılık, yüzeyler ve baskıya zarar vermeme ve metre başı kullanılması gereken doğru miktarın tespiti ile ilgili maksimum verimliliği garanti edecek yapıştırıcı tipini tespit etmektedir. 

Sağlamlığı nasıl sağlıyor?

GRIP FIX™ ’in özel kimsayal kompozisyonu, yüksek sürtünme kuvveti sağlarken, düşük teğet kuvvetlere neden olmaktadır. Bu sayede, paketler kaymamakta fakat kaldırılması durumunda kolayca paletten uzaklaştırılabilmektedir. Almanya’daki laboratuvarımız doğru ürünün tespiti için ambalaj malzemeleriniz ile gerekli testleri ücretsiz olarak yapmaktadır.

Yapışkanlı ürünler paletten nasıl boşaltılmalıdır?

GRIP FIX™ ’in uygulandığı torbalar iki basit adımda paletten alınabilir:

1)    Torbayı hafifçe kaldırın ya da yukarı yönlü asılın.
2)    Torbayı kendinize doğru çekin

Sarfiyat miktarları nedir?

Tecrübelerimiz bize her ambalaj malzemesinin özel olarak ele alınması gerektiğini göstermiştir.

Örneğin, bir kağıt torbanın emici yüzeyi, bir PE torbanın emici yüzeyine kıyasla daha fazla miktarda GRIP FIX gerektirmektedir. Her durum için farklı formülde GRIP FIX™ akıllı yapışkan ve farklı BAG FIX™ uygulama sistemi gerekebilmektedir.

Almanya’daki laboratuvarımız, performans, ambalaj yüzeyi ve baskı ve gerekli sarf miktarları ile ilgili maksimum verimi garanti edecek akıllı yapışkanın tespiti için ambalaj malzemeleriniz üzerinde ücretsiz testler gerçekleştirmektedir.

Hangi ambalaj yüzeyleri için uygundur?

GRIP FIX™ aşağıdaki yüzeylere uygulanabilir:
Almanya’daki laboratuvarımız, performans, ambalaj yüzeyi ve baskı ve gerekli sarf miktarları ile ilgili maksimum verimi garanti edecek akıllı yapışkanın tespiti için ambalaj malzemeleriniz üzerinde ücretsiz testler gerçekleştirmektedir.